Повернутися до звичайного режиму

ЗУПИНИМО БУЛІНГ РАЗОМ!

ЩОБ ПРОТИДІЯТИ БУЛІНГУ, ПРАВА І ОБОВ'ЯЗКИ УЧАСНИКІВ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ РОЗШИРЕНО:

ПЕДАГОГІЧНІ ПРАЦІВНИКИ:

· Мають право на захист під час освітнього процесу від будь-яких форм насильства та експлуатації, у тому числі булінгу (цькування), дискримінації за будь-якою ознакою, від пропаганди та агітації, що завдають шкоди здоров’ю;

· Зобов’язані повідомляти керівництво закладу освіти про факти булінгу (цькування) стосовно здобувачів освіти, педагогічних, науково-педагогічних, наукових працівників, інших осіб, які залучаються до освітнього процесу, свідком якого вони були особисто або інформацію про які отримали від інших осіб, вживати невідкладних заходів для припинення булінгу (цькування).

ПОРАДИ ДІТЯМ ЩОДО ПРОТИДІЇ БУЛІНГУ – ЦЬКУВАННЮ:

· Уникай агресора й перебувай у товаристві друзів. Постійно перебувай у товаристві приятеля, щоб не залишатись наодинці з недругом. Перебувай в оточенні приятелів у транспорті (у шкільному автобусі), у коридорах або на перерві – скрізь, де можна зустріти кривдника. Запропонуй те ж саме своєму другу.

· Стримуй гнів. Розхвилюватись у зв'язку зі знущанням природно, але саме цього й домагаються агресори. Це змушує їх відчувати себе сильнішими. Намагайся не реагувати плачем, не червоній і не переймайся. Це вимагає великої кількості тренувань, але це корисна навичка дати відсіч агресору. Іноді корисно практикувати стратегію приведення себе в повну рівновагу, наприклад, рахувати до десяти, записувати свої гнівні слова на аркуші паперу, робити глибокий вдих або просто йти. Іноді треба навчати дітей робити непроникний вираз обличчя, поки вони не позбудуться небезпеки (посмішка або сміх можуть провокувати розбишаку).

· Дій хоробро, йди та ігноруй агресора. Твердо й чітко скажи йому, щоб він припинив, а потім розвернись й піди. Намагайся ігнорувати образливі зауваження, наприклад, демонструй байдужість чи вдавай, що ти захоплений бесідою по мобільному телефону. Ігноруючи задираку, ти показуєш, що він тобі байдужий. Зрештою, він, імовірно, утомиться діставати тебе.

· Усунь провокаційні фактори. Якщо агресор вимагає від тебе грошей на обід, принось обід із собою.

РІШУЧІ ДІЇ:

· Розкажи дорослим про знущання. Вихователю, директору, батькам, вони можуть допомогти припинити знущання.

· Нічого не бійся, не мовчи, розповідай про це. Поговори з кимось, кому ти довіряєш, наприклад, із завучем, учителем, братом, сестрою або другом. Вони можуть запропонувати деякі корисні поради, і навіть якщо вони не можуть виправити ситуацію, це допоможе тобі відчути себе менш самотнім.Зателефонуйдо єдиного контакт-центру системи безоплатної правової допомоги та отримай там поради, правовий захист (покроковий алгоритм дій, як діяти в тій чи іншій ситуації)0800213103.

· Повідом про факт цькування Національну поліцію України. Зателефонуй за номером 102 та розкажи усі подробиці знущань.

ОРГАНИ ВЛАДИ ОБ’ЄДНУЮТЬ ЗУСИЛЛЯ, ЩОБ ЗАПОБІГТИ ТА ПРОТИДІЯТИ ДОМАШНЬОМУ НАСИЛЬСТВУ

Для швидкого, доступного та оперативного реагування на випадки вчинення насильства Міністерство внутрішніх справ розробило Чат-бот @police_helpbot, який діє в месенджері Telegram та акумулює всю необхідну інформацію про домашнє насильство.

/Files/images/foto_/2.jpg

/Files/images/s_feysbuka/3/4/5/3.jpg

/Files/images/s_feysbuka/3/4/5/123658.jpg

У випадку виявлення фактів насильства у відношенні до дітей слід звертатись:

-до керівника закладу;

-до поліції за номером 102;

до центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді; -до громадських організацій, які надають допомогу постраждалим від насильства;

/Files/images/s_feysbuka/3/4/5/Тел._гаряч._ліній.jpg

/Files/images/s_feysbuka/3/4/5/745.jpg

дитяча гаряча лінія центру «Ла страда – України»;

/Files/images/s_feysbuka/3/4/5/45789.png

Кiлькiсть переглядiв: 470

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.